Ana Sayfa Vergi Damga vergisi mükellefiyeti açtırmayanlar damga vergisi beyannamesini kaç gün içinde vermelidir?

  Damga vergisi mükellefiyeti açtırmayanlar damga vergisi beyannamesini kaç gün içinde vermelidir?

  Sürekli mükellefiyet yok ise; Sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde sözleşme ile VD müracaat edilerek Damga Vergisi ödemesi yapılır. Tahakkuk eden vergi aynı sürede ödenir.

  134
  0

  Mükellefler için yaptığımız aracılık sorumluluk sözleşmesinin damga vergisini verirken dbs den damga vergi beyannamesi mi düzenlemeliyiz yoksa vergi dairesine sözleşmeyi gönderip onların tahakkuk etmesi mi gerekli?

  DBS den DV beyannamesi verebilmek için Vergi Dairesine “SÜREKLİ DAMGA VERGİSİ MÜKELLEFİYETİ” Tesisi ettirilmesi gerekir.

  SÜREKLİ mükellefiyet olanlar DV beyannamesini, ertesi ayın 26. gününe kadar verilir.

  Sürekli mükellefiyet yok ise; Sözleşme tarihinden itibaren 15 gün içinde sözleşme ile VD müracaat edilerek Damga Vergisi ödemesi yapılır. Tahakkuk eden vergi aynı sürede ödenir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikBir mükellefin muhasebe işlemleri bedelsiz yapılabilir mi?
  Sonraki İçerik10 Temmuz 2023 Tarihinden Sonra Düzenlenecek Kur Farkı Faturasında KDV Oranı Ne Olacaktır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz