Ana Sayfa Ekonomi CEO Nedir?

  CEO Nedir?

  2345
  0

  CEO (Chief Executive Officer), firmaların yönetim kurulundan aldığı hedefleri gerçekleştirmek için strateji oluşturup uygulayan, yönetim kuruluna karşı hesap vermekle sorumlu kişilere denilmektedir.

  CEO’lara yöneticilerin yöneticisi denilmektedir. Yani CEO, bir şirket, örgüt ya da acentenin en üst dereceli yöneticisidir.

  CEO, şirketinin geleceği için çalışma yaparken her türlü kaynağı en akıllı ve verimli bir şekilde kullanan, şirketin başarılarından veya başarısızlıklarından birinci derecede sorumlu olan kişidir.

  Tarih: 24 Ocak 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikProtesto Edilen Senet Tutarı 12,3 Milyar TL Oldu (2016 Yılı)
  Sonraki İçerikTorun Bakan Büyükannelere Maaş!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz