Ana Sayfa Vergi Cari Yılda İndirim Konusu Yapılmayan Bağış Ve Yardımlar Sonraki Yıllara Devredilebilir mi?

  Cari Yılda İndirim Konusu Yapılmayan Bağış Ve Yardımlar Sonraki Yıllara Devredilebilir mi?

  1170
  0

  GELİR VE KURUMLAR VERGİSİ MATRAHININ TESPİTİNDE, CARİ YILDA İNDİRİM KONUSU YAPILMAYAN BAĞIŞ VE YARDIMLAR SONRAKİ YILLARA DEVREDİLEBİLİR Mİ?
  Gelir ve kurumlar vergisi  matrahının tespitinde, kazancın yetersiz olması nedeniyle cari yılda indirim  konusu yapılamayan bağış ve yardımlar sonraki yıllarda indirim konusu yapılamamaktadır.

  Kaynak: Gelir Vergisi Kanunu – Kurumlar Vergisi Kanunu

  Tarih: 14 Mart 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikKonut Satışı İstatistiği?
  Sonraki İçerik2017 – Ocak Ayında Sanayi Ciro Endeksi %7 Arttı!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz