Ana Sayfa SGK Çalışma izni uzatılmasına başvuru için çıkış ve giriş yapılacak mı?

  Çalışma izni uzatılmasına başvuru için çıkış ve giriş yapılacak mı?

  2
  0

  Yabancı çalışanımız mevcut (Suriyeli) çalışma izni bugün bitiyor. Çıkışını yapmadan tekrar çalışma iznine başvurabilir miyiz yoksa önce çıkışını sonra çalışma iznini sonra tekrar girişini mi yapmalıyız?

  Çalışma izninin işe devam işçinin sigortalı bildirimiyle ilgisi yoktur.
  Çalışma izin başvurusunun Bakanlıkça olumlu değerlendirilmesi hâlinde yabancıya, iş veya hizmet sözleşmesinin süresini aşmamak koşuluyla, gerçek veya tüzel kişiye ya da kamu kurum veya kuruluşuna ait belirli bir işyerinde veya bunların aynı işkolundaki işyerlerinde belirli bir işte çalışmak şartıyla ilk başvuruda en çok bir yıl süreli çalışma izni verilmektedir.

  Uzatma başvurusu çalışma izninin bitiş tarihinden önce 2 aylık süre içinde yapılır.

  Bu işlemi yaparken giriş çıkış yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSigorta acentelerinde e-Defter zorunlu mudur? Zorunlu ise ne zaman başlamalıdır?
  Sonraki İçerikA.Ş. Tüzel kişi yönetim kurulu üyesine ödenen huzur hakkı için vergi ve SGK ödemesi yapılır mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz