Ana Sayfa SGK Çalışanı kalmayan şirketin SGK dosya kapanışı/ara verme işlemi sistem üzerinden veya SGK’ya...

  Çalışanı kalmayan şirketin SGK dosya kapanışı/ara verme işlemi sistem üzerinden veya SGK’ya bizzat başvuru şeklinde yapılabilir

  2
  0
  Tam tasdik kapsamında beyannamelerini şirket üzerinden veren firmanın son çalışanın SGK çıkışı yapılmış ve an itibariyle SGK’lı çalışan yoktur. SGK’ya herhangi dilekçe vermek gerekir mi?
  SGK’nın e-uygulamalar kısmından çalışmaya ara verme seçilebileceği gibi SGK’ya çalışmaya son verilmiştir diye dilekçe ile başvuru yapılabilir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikBayramlarda çalışanlara verilen gıda gibi ihtiyaç maddeleri ücret bordrosuna dahil edilecek mi?
  Sonraki İçerikDeneme süresi sonrasında 6 ay dolmadan işten çıkartılan çalışana 2 haftalık ihbar tazminatı ödenir

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz