Ana Sayfa Muhasebe Bordrolu çalışan mali müşavir, çalıştığı şirket için önceki sermayenin ödendiğine dair rapor...

  Bordrolu çalışan mali müşavir, çalıştığı şirket için önceki sermayenin ödendiğine dair rapor yazabilir

  19
  0

  Bordrolu (Bağımlı) SMMM olarak çalıştığım şirket için sermaye artırımda bulunacağım. Ticaret odasının istemiş olduğu sermayenin ödendiğine dair mali müşavir raporunu düzenleme yetkim olup olmadığı hakkında bilgi alabilir miyim?

  Bir iş yerinde hizmet akdiyle çalışın muhasebe meslek mensubu, sadece çalıştığı iş yeri (şirket) ile sınırlı olmak kaydıyla, meslek kaşesini kullanarak o iş yerinin sermaye artırım vb. raporlarını düzenleyebilir.

  Rapora İSMMMO dan alınacak “Oda kayıt” belgesi eklenecektir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikÖğrencileri taşımak için okula alınan minibüsün KDV’si, KDV beyannamesinde indirim konusu yapılabilir mi?
  Sonraki İçerikGeçici ihracat kapsamında bedelsiz olarak yurt dışına kesilen fatura KDV beyannamesinde gösterilecek mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz