Ana Sayfa SGK Bordrolu çalışacak avukatın SGK girişinde seçilecek meslek kodu nedir?

  Bordrolu çalışacak avukatın SGK girişinde seçilecek meslek kodu nedir?

  427
  0

  Bir avukatlık ofisinde avukat olarak 4A sigortalı çalışmaya başlayacak kişinin işe başlama bildirimi verilirken Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığı İşkolu olarak; “10- Ticaret, Büro, Eğitim ve Güzel Sanatlar” kodu mu seçilmelidir?

  2611.02 Avukat meslek kodu

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikEski yıllara ait kar dağıtımında kar dağıtım stopajı oranı nedir?
  Sonraki İçerikBir yıllık kanuni çalışma süresinden sonra, aynı işyeri veya işletme ve aynı meslekte çalışmak üzere çalışma izninin süresi üç yıla kadar uzatılabilir.

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz