Ana Sayfa Vergi Belediyeye ait yere yapılan kira ödemesi üzerinden stopaj yapılır mı?

  Belediyeye ait yere yapılan kira ödemesi üzerinden stopaj yapılır mı?

  Belediye ve kamu kurumlarına ait yerler ödenen kiradan (ercimisil) GV stopajı yapılmaz.

  123
  0

  Aile sağlığı merkezinin belediyeye yaptığı ecrimisil ödemesi yani Bulunduğu yer için kira olarak yaptığı ödeme stopaja tabi midir?

  Belediye ve kamu kurumlarına ait yerler ödenen kiradan (ercimisil) GV stopajı yapılmaz.


  İl Tarım Ve Orman Müdürlüğü’ne ödenen kira ne şekilde giderleştirir? Stopaja tabi midir?

  İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Kamu kurumudur. Kamudan yapılan kiralamalarda GV stopajı YAPILMAZ. Ödenen kira 700’lü hesaplara gider yazılır. Kiralanan yerin niteliğine göre 730, 740, 750, 760, 770 hesaplarda giderleştirilebilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikDijital Vergi Dairesi Nedir?
  Sonraki İçerikAnonim şirket hissesini 10 yıldan fazla süreyle elinde tutanlar kazanç vergisi öder mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz