Ana Sayfa SGK Belediyeden emekli olan memur işten çıktıktan sonra tekrar aynı belediyede işe başlarsa...

  Belediyeden emekli olan memur işten çıktıktan sonra tekrar aynı belediyede işe başlarsa emekli maaşı kesilir mi?

  1
  0

  Belediyeden emekli olan memur işten çıktıktan sonra tekrar aynı belediyede işe başlayabilir mi? Başlarsa aynı anda emekli maaşını da alabilir mi?

  Emeklilikten sonra çalışma şartları 4C (Kamu / Emekli Sandığı) dâhilinde ise bu, memur olarak işe başlayanları etkiler. Bu kişilerin emeklilik hakları kapsamında alacakları aylık ödemeler, direkt olarak kesilir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik4691 sayılı kanuna göre SGK muafiyeti sadece sigortalı işçilere mi uygulanır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz