Ana Sayfa Çalışma Hayatı Başka şehre taşındığı için çalıştığı iş yerinden ayrılan kişi işsizlik maaşı alabilir...

  Başka şehre taşındığı için çalıştığı iş yerinden ayrılan kişi işsizlik maaşı alabilir mi?

  1
  0

  İşyerinin başka bir şehre taşınması durumunda işçinin haklı sebeple feshiden kaynaklı işsizlik maaşı alması mümkün müdür?

  İşyerinin taşınması, çalışma koşullarında esaslı bir değişik sayılmakta olup işveren bu değişikliği ancak durumu işçiye yazılı olarak bildirerek yapabilir. İşveren işe devam ya da işten çıkışı içeren bu yazısı haklı bir fesihtir ve işçi işten çıkarılmış ise işsizlik maaşı almaya hak kazanmaktadır.

  2024 Yılı İşsizlik Maaşı tutarı…

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik2023 Yılı sonunda enflasyon düzeltmesi sonrası oluşan 570 veya 580 hesapları için 2024 yılında enflasyon düzeltmesi yapılacak mı?
  Sonraki İçerikBilanço defterine tabi kuyumcular enflasyon düzeltmesi yapacak mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz