Ana Sayfa SGK Balkanlardaki Soydaşlarımıza Müjde!

  Balkanlardaki Soydaşlarımıza Müjde!

  1550
  0

  Bursa’da Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi Yıldırım Beyazıt Salonunda düzenlenen Rumeli-Balkan Çalıştayı’na katılan Bakan Müezzinoğlu, kısa süreli ikametler ile ilgili yapılan çalışmalardan bahsetti.

  Bakan, İçişleri Bakanlığı ile bu konuyla ilgili görüşmeler yaptıklarını ve artık Balkan ülkesi soydaşlarının da pasaport süreleri kadar ikamet süreleri olacağını, ikamet tezkeresi için gün, sıra almak veya bedel ödemenin de olmayacağını bildirdi.

  Bakan sağlık konusunda ise; Türkiye’de genel sağlık sigortası kapsamı dışında kalan vatandaşların ve Balkanlarda yaşayan soydaşların aylık 53-TL genel sağlık sigortası primi ödeyerek genel sağlık sigortası prim kapsamı içine almayı planladıklarını ifade etti.

  Kaynak: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikİngiltere Bahar Bütçesi Açıklandı!
  Sonraki İçerik2017 – Ocak Trafiğe Kayıtlı Araç Sayısı 21 Milyon Oldu!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz