Ana Sayfa Vergi Ba Bs bildiriminde; Serbest bölgelerden Türkiye içine gümrük giriş veya çıkış beyannamesi...

  Ba Bs bildiriminde; Serbest bölgelerden Türkiye içine gümrük giriş veya çıkış beyannamesi ile yapılan alış/satışlarda bildirim için dikkate alınacak tarih nedir?

  1
  0

  Ba Bs bildiriminde; Serbest bölgelerden Türkiye içine gümrük giriş veya çıkış beyannamesi ile yapılan alış/satışlarda bildirim için dikkate alınacak tarih; 

  Form Ba ve Bs düzenlenmesinde, serbest bölgelerde faaliyette bulunan mükelleflerin yurt içiyle yaptıkları alış/satış işlemlerinin bildirilmesinde; gümrük giriş veya çıkış beyannamesi düzenlenmesi hallerinde bu beyannamelerin kapanma tarihleri ve tutarları, gümrük giriş veya çıkış beyannamesi düzenlenmemesi durumlarında ise serbest bölge işlem formu tarihi ve tutarı dikkate alınacak olup, faturaların elektronik belge kapsamında düzenlenmesi halinde ise 2021 yılının Temmuz ayına ilişkin dönemden itibaren Form Ba ve Form Bs bildirimlerine dâhil edilmemesi gerekmektedir.


  Kaynak:(Kaynak: İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığının 12.12.2023 tarih ve 1439388 sayılı Özelgesi) (Alıntı:TÜRMOB Özelge Özetleri / 7–12  2023)
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikŞirkete internetten alınan malzemenin faturasında vergi numarası yanlış yazılsa da faturayı kayıtlara alabilir miyiz?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz