Ana sayfa TTK Ayrılan hissedara geçmiş dönemlere ait kar dağılımı yapılabilir mi?

    Ayrılan hissedara geçmiş dönemlere ait kar dağılımı yapılabilir mi?

    100
    0

    A.Ş.de hisse devri 01.01.2023’te ortaklar arasında yapıldıktan sonra, ayrılan hissedara geçmiş dönemlere ait kar dağılımı yapılabilir mi?

    Ortaklık dan ayrılan (hisse devir eden kişiye) kar dağıtılmaz. Kar dağıtım tarihindeki ortaklara ödeme yapılır.

    _______________________________

    BENZER İÇERİKLER

    2022 yılında yapılan kar dağıtımından % 10 GV stopajı yapılır. 

    Kar payı elde eden ortak veya ortaklar GVK 22 ve 86. maddedeki koşullara göre 2023 Mart ayında MSİ beyanı verir veya vermeyebilir.


    Kaynak: İSMMMO
    Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


    BİR CEVAP BIRAK

    Please enter your comment!
    Please enter your name here