Ana Sayfa Duyurular Avrupa Komisyonu ve İsviçre’nin Eşdeğerlik Kararı ne anlama gelmektedir?

Avrupa Komisyonu ve İsviçre’nin Eşdeğerlik Kararı ne anlama gelmektedir?

1037
0

Avrupa Komisyonu ve İsviçre’nin Eşdeğerlik Kararı ne anlama gelmektedir?

Avrupa Komisyonu’nun 25 Temmuz 2016 tarih ve (EU) 2016/1223 sayılı Uygulama Kararıyla, ülkemizdeki kamu gözetimi, kalite güvence, inceleme ve yaptırım sistemlerinin AB üyesi ülkelerle eşdeğer olduğu kabul edilmiştir. Bununla birlikte, İsviçre Hükümeti’nin 23 Ağustos 2017 tarihli kararıyla ülkemiz ile İsviçre kamu gözetimi sisteminin 1 Ekim 2017 tarihinden itibaren eşdeğer olduğu kararlaştırılmıştır.
Söz konusu eşdeğerlik kararlarıyla, devredilebilir menkul kıymetleri AB üyesi ülkelerin ve İsviçre’nin düzenlenmiş piyasalarında işlem gören işletmelerimizin, ülkemiz denetçileri tarafından düzenlenen denetim raporları AB üyesi ülkelerde ve İsviçre’de geçerli olacaktır.

Kaynak: Kamu Gözetimi Kurumu
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikSmmm Ve Ymm Sözleşmelerinde Her Yıl Damga Vergisi Olacak Mı?
Sonraki İçerikKümes Hayvancılığı Üretimi, Şubat 2018

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz