Ana Sayfa Çalışma Hayatı Ara Dinlenme Süresi Tek Seferde mi Kullanılmalıdır?

  Ara Dinlenme Süresi Tek Seferde mi Kullanılmalıdır?

  1998
  0

  1- ARA DİNLENME NEDİR?
  İşçilerin toplam çalıştığı süreyle orantılı olarak ve en az İş Kanununda belirtilen süreler kadar, aralıksız olarak verilen sürelere ara dinlenmesi denilir.

  2- ARA DİNLENMESİ SÜRESİ TEK SEFERDE Mİ KULLANILMALIDIR?
  Genel kural, ara dinlenmelerinin aralıksız olarak kullandırılmasıdır.
  Ancak, işyerinin bulunduğu yerdeki iklim, mevsim, gelenekler ve işin niteliği gibi özellikler göz önünde bulundurularak, hizmet akdinde belirtilmek kaydıyla, ara dinlenmesi bölünerek kullandırılabilir.

  Kaynak: İş Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikYeni Nesil Öğrenme 5: Büyük Veri, Oyunlaştırma ve Uzaktan Öğrenme
  Sonraki İçerikİlişkili kişiden yapılan mal alımının vade farkını gider yazabilir miyiz?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz