Ana Sayfa TTK Anonim Şirket en az kaç TL sermaye ile kurulur?

  Anonim Şirket en az kaç TL sermaye ile kurulur?

  1
  0

  A.Ş en az kaç TL sermaye ile kurulur?

  25.11.2023 tarihli Resmî Gazete’de yayımlanan 7887 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile anonim ve limited şirketler için en az sermaye tutarı artırılmıştır.
  Buna göre;
  Anonim şirketler için en az sermaye tutarı 250.000 TL (Önceki tutar 50.000 TL)
  Limited şirketler için en az sermaye tutarı 50.000 TL (Önceki tutar 10.000 TL)
  olarak belirlenmiştir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikBilanço esasına tabi olup iş yerini kapatanlar izleyen yıl tekrar açılış yaparsa işletme esasına tabi olur mu?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz