Ana Sayfa Vergi Alınan faturada yer alan ÖTV tutarını alıcı firma bir yere beyan edecek...

  Alınan faturada yer alan ÖTV tutarını alıcı firma bir yere beyan edecek mi?

  49
  0

  İmalat yapan mükellef müşterisinin isteği üzerine (kendisi ilk defa yapacağından bilmemektedir) ÖTV.4 sayılı listede bulunan fatura kesmiştir. KDV beyannamesi matrahına ilave edilecek ÖTV tutarı satışlarda yok KDV beyanında var olacak bu böyle midir yoksa başka bir KDV beyanı mı yapmak gerekir?

  ÖTV beyanı ile KDV beyanının ilgisi yok Tahsil edilen ÖTV; ÖTV beyannamesi ile KDV’ye ait işlemlerde KDV beyannamesi ile beyan edilir.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSGK Borcunu Yapılandırıp, 1 ve 2’nci Taksit Ödemelerini Vadesinde Yapmayanlara Yeni İmkan
  Sonraki İçerikMimarlık Ve Mühendislik Hizmet Bedellerinin Hesabında Kullanılacak 2023/2 Yılı Yapı Yaklaşık Birim Maliyetleri Resmi Gazete’de yayımlandı

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz