Ana Sayfa TTK A.Ş.’de genel müdüre tüm yetki ve sorumluluk verilebilir mi?

  A.Ş.’de genel müdüre tüm yetki ve sorumluluk verilebilir mi?

  306
  0

  İç yönerge ile A.Ş.’de bir kişiye genel müdür yardımcısı seçip tam yetkili sıfatı yüklenirse yönetim kurulu üyeleri gibi sorumlu olur mu?

  6183 SAYILI yasaya göre A.Ş vergisel sorumluluk yönetim kurulu üyelerine aittir. Vergi hukuku dışındaki sorumluluk konusu İmza sirküleri ile Genel Müdür ve diğer çalışanlara verilebilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikFastfood yiyeceklerin online ya da telefonla satışında KDV oranı yüzde kaç olacak?
  Sonraki İçerikLtd. şirketlerde kar payı dağıtımında uygulanacak güncel stopaj oranı nedir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz