Ana Sayfa Çalışma Hayatı 7440 Sayılı Kanun kapsamında silinmiş BağKur (4/1-b) primleri ihya edilebilir mi?

  7440 Sayılı Kanun kapsamında silinmiş BağKur (4/1-b) primleri ihya edilebilir mi?

  269
  0

  Mükellefimiz 2018 yılında 24 aylık prim ve borcu sildirmiş. Şimdi primleri ödeyerek günlerini almak istiyor. 7440 faydalanabilir mi? Bunun için ne yapılması gerekli?

  7440 sayılı kanun da 4b için ihya bulunmamaktadır. Sistemde bulunan 4/1-b borcunun 31.12.2022 tarihine kadar olan kısmını yapılandırma imkanı bulunmaktadır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSGK hizmet listesinin ikramiye satırına SGK tavanı üstünde tutar yazılabilir mi?
  Sonraki İçerikYoga eğitmenliği işletme esasına mı yoksa serbest meslek esasına göre mi vergilendirilecektir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz