Ana Sayfa Vergi 7020 Yapılandırma Kanununun Yayımı Tarihinden Sonra Tebliğ Edilen Yargı Kararları İle Yargılama...

  7020 Yapılandırma Kanununun Yayımı Tarihinden Sonra Tebliğ Edilen Yargı Kararları İle Yargılama Giderleri Yapılandırmadan Faydalanabilir mi?

  1205
  0

  7020 sayılı Yapılandırma Kanununun 3’üncü maddesinin on altıncı fıkrası gereğince, Yapılandırma Kanunu hükümlerinden yararlanmak üzere başvuruda bulunan ve açtıkları davalardan vazgeçen borçluların bu ihtilaflarıyla ilgili olarak karar tarihine bakılmaksızın Kanunun yayımı tarihinden sonra tebliğ edilen yargı kararları uyarınca işlem yapılmayacaktır.

  Ayrıca, Kanunun 3’üncü maddesinin on yedinci fıkrasına göre, Kanun hükümlerinden yararlanılmak üzere vazgeçilen davalarda
  1- Verilen kararlarla hükmedilmiş yargılama giderleri,
  2- Avukatlık ücreti ile fer ’ilerinin bulunması hâlinde
  bu tutarlar karşılıklı olarak talep edilmeyecek, bu alacaklar için icra takibi yapılamayacak ve vazgeçme tarihinden önce ödenmiş olan yargılama giderleri ve avukatlık ücretleri geri alınmayacaktır.

  Kaynak: Resmi Gazete (03.06.2017 – 30085)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikKamu Sanal Ağını (Kamunet) Kullanan Kamu Kurumları Dikkat!!!
  Sonraki İçerikHangi Taksit ve Ödemelerin Yapılmaması Halinde 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunundan Yararlanma Hakkı Kaybedilir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz