Ana Sayfa SGK 3 Yıl önce başlanan inşaatın asgari işçilik hesaplaması için hangi yılın m2...

  3 Yıl önce başlanan inşaatın asgari işçilik hesaplaması için hangi yılın m2 maliyet bedeli esas alınır?

  151
  0

  2020 Yılında açılan inşaat SGK dosyasını 2023 Eylül ayında ilişiksizlik yazısı almak için kapatacağız. Asgari işçilik hesaplaması hangi yıla göre yapılmalıdır?

  İnşaat işçilik hesaplamasında eğer birden fazla yıl sigortalı çalıştırıldıysa bir önceki yılın maliyetleri esas alınır. Aynı yıl içerisinde başlayıp biten inşaatlarda ise o yılın maliyetleri esas alınır. İhaleli işlerde asgari işçilik oranları tebliğindeki güncel orana göre hesaplama yapılır.

  İnşaat işlerinde asgari işçilik hesaplama formülü nedir?

  Asgari İşçilik Uygulaması


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikAktife Kayıtlı İkinci El Binek Oto Satışı Fatura ve Karın Özel Fonlara Atılmasına Dair Muhasebe Kaydı Örneği
  Sonraki İçerikEvlerde yaptırılan paketleme işlerinde uygulanacak stopaj oranı nedir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz