Ana Sayfa Vergi 213 Sayılı VUK’a Göre Vergilendirme Dönemi Aylık Olarak Belirlenen Mükellefiyetler, 7020 Sayılı...

  213 Sayılı VUK’a Göre Vergilendirme Dönemi Aylık Olarak Belirlenen Mükellefiyetler, 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunundan Faydalanabilir mi?

  1188
  0

  7020 sayılı Yapılandırma Kanununu kapsamına, 213 sayılı Vergi Usul Kanunu kapsamına giren vergiler ve vergi cezaları ile bunlara bağlı gecikme faizleri, gecikme zamları gibi fer’i alacaklar girmektedir.

  Ayrıca, vergilendirme dönemi aylık olarak belirlenen, aşağıda belirtilen mükellefiyetler de 7020 sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamına girmektedir.

  Buna göre,
  1- Şubat-2017 vergilendirme dönemi ve önceki dönemler kapsama girmekte,
  2- Mart-2017 vergilendirme dönemi ise kapsama girmemektedir.

  Kaynak: Resmi Gazete (03.06.2017 – 30085)

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerik2017 Yılının Hangi Dönemine Ait Tahakkuk Eden Vergi ve Cezaları, 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu Kapsamına Girer?
  Sonraki İçerikVergi Aslına Bağlı Olmayan Hangi Dönem Vergi Cezaları 7020 Sayılı Yapılandırma Kanunu Kapsamına Girer?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz