Ana Sayfa Vergi 2023 Satış ve alış hadleri düşük kalanlar 2024 yılında DBS üzerinden işletme...

  2023 Satış ve alış hadleri düşük kalanlar 2024 yılında DBS üzerinden işletme defteri tutacaklardır

  31
  0

  Defter hadlerinde 2. sınıfa düşen e-Defter mükellefi işletme defterine dönebilir mi?

  Bilanço esasına göre defter tutan normal veya e-defter mükellefleri hadlerin oluşması halinde Defter Beyan Sistemi üzerinden işletme defteri tutacaktır. 

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikTarafımıza kesilen konaklama faturasına iade kesmemiz gerekiyor. İade faturasında konaklama vergisi gösterilecek mi?
  Sonraki İçerikSerbest bölgeye kesilen fatura DBS’de hangi koda işlenecek?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz