Ana Sayfa Ekonomi 2016 Yılında Türkiye’de İmalat Sanayi %3,9 Büyüdü!

  2016 Yılında Türkiye’de İmalat Sanayi %3,9 Büyüdü!

  2695
  0

  2016 YILINDA İMALAT SANAYİ %3,9 BÜYÜDÜ.
  Türkiye ekonomisi 2016 yılının ilk yarısında iyi bir büyüme performansı gösterdi. Ancak yılın ikinci yarısında yaşanan olumsuz gelişmeler nedeniyle Türkiye ekonomisi, ilk yarıdaki olumlu büyümeyi sürdürememiş olup, yıl genelinde %2,9 büyüme gösterdi.

  Sanayi sektörü ise ekonominin geneli üzerinde bir performans göstererek %3,9’luk performansıyla büyümeyi sürükleyen sektör oldu.Türkiye’de, imalat sanayinin milli gelir içindeki payı hızla gerileyerek %23’lerden %15-17 aralığına düştü.
  İmalat Sanayi Sektörünün GSYH İçindeki Payı 2016’da da %16,7 olarak aynı seviyede kalmaya devam etti.

  Kaynak: İstanbul Sanayi Odası

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerik2017 Yılı Mayıs Ayında İhracat %12,5 Arttı!
  Sonraki İçerik2017 Yılı Haziran Ayında Tüfe %0,27 Düştü!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz