Ana Sayfa TTK %100 yabancı sermayeli şirketin tasfiye memuru yabancı uyruklu bir kişi olabilir mi?

  %100 yabancı sermayeli şirketin tasfiye memuru yabancı uyruklu bir kişi olabilir mi?

  1
  0

  Sahipleri yurtdışı kökenli limited şirket var. Tasfiye etmek istiyoruz. Ticaret odası tasfiye memurlarının TC vatandaşı olması gerektiğini belitti . Bizlerde Tasfiye memuru TC olarak kimseyi bulamadık. Nasıl yapmalıyız başkaca bir tasfiye için bir yöntem var mıdır?

  TTK başka yöntem belirlememiştir. Tasfiye memurlarından en az birisinin T.C. Vatandaşı olması ve Türkiye’de ikamet etmesi gerekiyor.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikİhraç kayıtlı fatura kesmek için ne yapmak gerekiyor?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz