Ana Sayfa Çalışma Hayatı Süt İzni Toplu Olarak Kullanılabilir mi?

  Süt İzni Toplu Olarak Kullanılabilir mi?

  1945
  0

  1- SÜT İZNİ TOPLU OLARAK KULLANILABİLİR Mİ?
  Süt iznini toplu olarak kullanmak yasa koyucunun amacına aykırıdır. Yasa koyucu iznin günlük olarak kullanılmasını öngördüğünden bu iznin günlük olarak kullanması gerekmektedir.

  2- İSTEĞİ HALİNDE KADIN İŞÇİYE DOĞUM İZNİNİN TAMAMLANMASINDAN SONRA NE KADAR ÜCRETSİZ İZİN VERİLEBİLİR?
  4857 Sayılı İş Kanununa göre isteği halinde kadın işçiye 16 haftalık sürenin tamamlanmasından sonra 6 ay ücretsiz izin verebilir. Kadın işçinin talebi halinde işveren bu izni vermek zorundadır.

  Kaynak: İş Kanunu

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikKira ödemeleri B formunda beyan edilir mi?
  Sonraki İçerikPaketleme hizmetlerinde KDV oranı nedir?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz