Ana Sayfa Çalışma Hayatı Motosiklet tamir ve bakımı yapan firmada 16 yaşında bir çocuk çalıştırılabilir mi?

  Motosiklet tamir ve bakımı yapan firmada 16 yaşında bir çocuk çalıştırılabilir mi?

  Çocuk işçi: Çocuk işçi 14 yaşını bitirmiş, 15 yaşını doldurmamış ve ilköğretimini tamamlamış kişiye denir. Genç işçi: Genç işçi 15 yaşını tamamlamış, ancak 18 yaşını tamamlamamış kişiye denir.

  20
  0

  Motosiklet ticareti ve teknik bakım onarımını yapan bir firmamızda açık lisede okuyan 27/02/2008 doğumlu bir işçi çalıştırmak istiyoruz. Yasal olarak bu mümkün mü?

  İşyeri iş kolunuz ve vergi levhanızdaki NACE kodunuz aynı zamanda yapmış olduğunuz iş ağır ve tehlikeli sınıfta yer alıyor ise 16 yaşından küçük işçi çalıştırmanız mümkün olmamaktadır.

   


  Çocuk İşçi Çalıştırırken Dikkat!!!

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikGoogle ve Facebook reklamlarına karşılık yurt dışından gelen faturaların Türkiye’deki vergi hesabı nasıl olacak?
  Sonraki İçerikBinek araç gider kısıtlamasındaki KDV kısmı beyannamede ayrıca gösterilecek mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz