Ana Sayfa Vergi İthalatta KDV ödeme tarihi ile beyanname kapanma tarihi farklı ise önce ödenen...

  İthalatta KDV ödeme tarihi ile beyanname kapanma tarihi farklı ise önce ödenen KDV ödendiği ayın beyannamesinde indirim konusu yapılabilir mi?

  273
  0

  İthal edilen ürünün KDV ödemesi ekim ayı içerisinde yapılmış olup gümrük beyannamesinin kapanış tarihi kasım ayı içerisindedir. ödenen KDV ‘yi ekim ayı içerisinde indirim konusu yapabilir miyiz?

  Ekim ayı KDV beyannamesinde indirilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikMükellefiyet kapanış bildiriminin dışında vergi dairesine ayrıca başkaca bir bilgi verilmesine gerek var mı?
  Sonraki İçerikSermaye taahhüdünün üzerindeki tutarlar ortak alacağı olarak mı kaydedilecek?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz