Ana Sayfa Ekonomi İspanya Bankaları Mortgage Kredilendirme Davasını Kaybetti!!!

  İspanya Bankaları Mortgage Kredilendirme Davasını Kaybetti!!!

  1374
  0

  Avrupa Adalet Divanı, İspanya bankalarının aleyhine çok önemli bir karar vererek İspanya bankalarının mortgage kredilendirme işlemleri ile ilgili 2013 tarihli bir kararını iptal etti.

  Kanunlara göre, 2 milyon mortgage sahibi kişi yüksek faiz oranlarından dolayı ek ödemelere maruz kalıyorlardı.

  Bu karara göre, bankalar fazla bulunan masraf kesintilerini müşterilerine iade etmek zorunda kalacaklar ve iade edilmesi gereken tutarın 4 milyar Euro’yu bulması bekleniyor.

  Adalet Divanı, bunun haksız olduğunu ve geri ödemelerin faizlerin düşük olduğu zamandaki mortgage süresinin tamamını kapsayacak şekilde olması gerektiğini belirtti.

  (Mahkemenin bu kararı nihaidir ve temyize götürülemez.)

  Kaynak: tr.euronews.com

  Tarih: 2 Mart 2017

  Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

  Önceki İçerikİşe Başlama Ne Demektir?
  Sonraki İçerikAmerikan Ekonomisi Kötüye Mi Gidiyor?!

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz