Ana Sayfa Muhasebe İnternet satışı nedeniyle e-Faturaya geçen işletme defteri e-Deftere de geçmek zorunda mı?

  İnternet satışı nedeniyle e-Faturaya geçen işletme defteri e-Deftere de geçmek zorunda mı?

  2023 Yılı Brüt Satış hasılatı 3 MİLYON TL'yi geçen vergi mükellefleri 01/07/2024 tarihinde e-faturaya ve 01/01/2025 tarihinde e-Deftere geçme zorundadır.

  34
  0

  İnternet satışlarından dolayı e-Faturaya geçen bir işletme defterim var. Henüz 1.sınıf şartlarını sağlamadı. e-Defter için 1.sınıfa geçmesini mi bekleyeceğim yoksa e-Faturaya geçen işletme defteri e deftere de geçer mi?

  Sınıf değiştirme hadlerine göre işletme defteri tutmaya devam edebilir. Mükellef isteğe bağlı olarak e-Deftere geçebilir.

  2023 YILINDA 3 MİLYON CİROYU AŞANLARIN E-DEFTERE GEÇİŞ TARİHİLERİ SEKTÖR AYRIMI OLMAKSIZIN TÜM MÜKELLEFLER İÇİN E-FATURA VE E-DEFTER’E GEÇİŞ TARİHLERİ:

  YIL: 2023 

  BRÜT SATIŞ HASILATI: 3 MİLYON TL

  E-FATURA: 01/07/2024 

  E-DEFTER: 01/01/2025

   

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik2023 Yılında 3 Milyon TL üzerinde ciro yapanlar 1 Temmuz 2024 tarihine kadar e-Faturaya ve 1 Ocak 2025 tarihine kadar e-Deftere geçmek zorundadır
  Sonraki İçerikSermaye Tamamlama Fonu İçin Hangi Hesap Kullanılmalıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz