Ana Sayfa TTK Genel kurulda belirlenen tarihte dağıtılmayan kar için yeni bir genel kurul yapmak...

  Genel kurulda belirlenen tarihte dağıtılmayan kar için yeni bir genel kurul yapmak gerekir mi?

  1
  0

  Anonim Şirketin önceki genel kurullarında kar dağıtımı ile ilgili karar alınmışsa, dağıtılmayan geçmiş yıl karlarını dağıtmak için yeni bir genel kurula ihtiyaç var mı?

  Kar dağıtımı için alınan kararda dağıtımı tarihi belirtilmiş ise bu tarihte dağıtılır. Belirlenen tarihte dağıtım yapılmamış ise yeni genel kurul kararı alınacağı görüşündeyiz.

   

  -KÂR PAYI TEBLİĞİ için TIKLAYINIZ

  -KÂR PAYI AVANSI DAĞITIMI HAKKINDA TEBLİĞ için TIKLAYINIZ

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSGK eksik gün bildirimi hazırlanacak ancak SGK’ya verilmeyecektir

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz