Ana Sayfa Muhasebe Geçici vergi dönemlerinde ters bakiye veren hesapların avanslara aktarılması zorunlu mudur?

  Geçici vergi dönemlerinde ters bakiye veren hesapların avanslara aktarılması zorunlu mudur?

  1
  0

  Geçici Vergi dönemlerinde Ana Hesabı Ters Bakiye vermeyen Fakat Alt Hesabı Ters Bakiye veren 120 ve 320 Hesaplarının 159-340 Hesaplarına virman yapılması zorunlu mudur?

  Geçici vergi dönemi için böyle bir zorunluluk yoktur. Yıl sonu kayıtlarında virman yapılabilir. İsteğe bağlı olarak geçici vergi dönemleri içinde virman yapılabilir.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikEmekli olduktan sonra çalışılmaya devam eden kişinin kalan askerlik borçlanma tutarı gelir vergisinden indirim konusu yapılabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz