Ana Sayfa Vergi Dernek Fiilen Kira Ödemediği Yer İçin Stopaj Beyanı Verecek Mi?

  Dernek Fiilen Kira Ödemediği Yer İçin Stopaj Beyanı Verecek Mi?

  112
  0

  Dernek kira kontratı bedelsiz olabiliyor mu? Dernek adresi gösterilen yere Mülk sahibi herhangi bir ödeme talep etmiyor. Bedelsiz kira kontratından dolayı mülk sahibi Gmsi irada vergi mükellefiyeti çıkar mı? Bedelsiz olan durumda vergiye tabi kalır mı?

  Kira tahsil edilmese de, mülk sahibi emsal bedelden GMSİ beyannamesi verecek. Derneğin fiilen bir kira ödemesi yapmaması ve kayıtlarında kira gideri işlememesi halinde bir stopaj beyanı yapılmayacağını değerlendiriyoruz.

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikE-Gider Pusulasına Geçme Zorunluğu Var Mıdır?
  Sonraki İçerikParça Başına Ücret Alanların Tatil Günü Ücreti Nasıl Hesaplanır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz