Ana Sayfa Vergi Demir çelik ürünlerinin iadesinde KDV tevkifatı yapılacak mı?

  Demir çelik ürünlerinin iadesinde KDV tevkifatı yapılacak mı?

  29
  0

  Müşterimiz demir çelik ürünlerinin alımını ve satışını yapmaktadır. Firmamız almış olduğu 5/10 tevkifatli malları iade etmek istediğinde Keseceği satış faturasın da uygulama nasıl olmalı?

  Düzenleyeceğiniz faturada da 5/10 KDV tevkifatı yapılacak.

  KDV Tevkifatlı olarak düzenlenen faturalarda mal iadeleri nasıl yapılır? ilgili içerik için TIKLAYINIZ…

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikSMMM Limited şirketine ortak olanlar müdür olmak zorunda mı?
  Sonraki İçerikTürkiye’deki şirketin yurt dışında açtığı banka hesabındaki hareketleri Türkiye’de nasıl işlememiz gerekiyor?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz