Ana Sayfa Vergi Bilgisayar yazılımları faydalı ömür süresi 3 yıl ve normal itfa oranı %33,33

  Bilgisayar yazılımları faydalı ömür süresi 3 yıl ve normal itfa oranı %33,33

  1
  0

  Firmamız bir firmadan bir program (yazılım) alacaktır raporlama programı. Bu program/yazılım faturasını direk gidere atabilir miyiz yoksa amortisman mı ayırmak zorundayız?

  260 hesap kullanılır. Amortisman ayrılır.

  Bilgisayar yazılımları için belirlenen faydalı ömür süresi 3 yıl ve normal itfa oranı %33,33’tür (VUK 333 no.lu Genel Tebliğ)

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikYurt dışından alınan ve telefonu için Türkiye’de ödenen harç tutarı direkt gider yazılır mı?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz