Ana Sayfa Muhasebe Bankadaki Dövizi 2023/2. Dönem Geçici Vergi Beyannamesinden Önce Kur Korumalı Hesaba Alabilir...

  Bankadaki Dövizi 2023/2. Dönem Geçici Vergi Beyannamesinden Önce Kur Korumalı Hesaba Alabilir Miyiz?

  114
  0

  Şirketimizin 2022 yılı bankalarında bulunan euro bedeli için 2023 yılı 2.dönem geçici vergi verilme süresine kadar kur korumalı mevduata aktarırsak oluşan kur farkı için kvk geçici 14md kapsamında değerlendirebilir miyiz?

  30/06/2023 tarihi itibari ile Bankada KKM olması halinde İstisna uygulanır. Beyanname verilme süresi beyan dönemi farklı kavramlardır esas olan dönem sonu kavramıdır (örnek olayda  dönem sonundan kasıt 30/06/2023 tarihidir.)


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikOrtaklardan Dövizli Borç Alınabilir Mi? Kur Farkı Zarar Yazılabilir Mi?
  Sonraki İçerikBasit Usule Tabi Olanlar Satışları İçin Kağıt Fatura Düzenleyebilir Mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz