Ana Sayfa Vergi 2023 Yılı kar dağıtımında enflasyon öncesi kar dikkate alınacaktır

  2023 Yılı kar dağıtımında enflasyon öncesi kar dikkate alınacaktır

  1
  0

  2023 yılı enflasyon öncesi karımız 1.000.000,00 enflasyon. sonrası karımız 1.800.000 TL dir. Hangi tutarı esas alarak kar dağıtımı yapabiliriz?

  Kar dağıtımı hesabından 2023 yılı enflasyon düzeltmesi öncesindeki kar tutarınız olan 1.000.000 TL dikkate alınmalıdır.

   

   


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerik2023 Yılı kayıt ortamında tutulan yevmiye defterinin noter kapanış tasdiki 1 Temmuz 2024 tarihine kadar yapılmalıdır.
  Sonraki İçerikYurt dışından ve KKTC’den alınan sosyal medya yönetimi faaliyetinde stopaj var mıdır?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz