Ana Sayfa Şirketler 2016 Yılı Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Hangileri Biliyor musunuz?

2016 Yılı Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Hangileri Biliyor musunuz?

1661
0

İstanbul Sanayi Odası (İSO), “Türkiye’nin İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırması”nın 2016 yılı sonuçlarını açıkladı.

2016 yılında İSO İkinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu sıralamasına 100 yeni firma girdi. Bunlardan 77’si geçen yılki 1.000 büyük kuruluşun dışından geldi. 23 kuruluş ise 2015 yılında İSO 500 içinde yer alıp, bu yıl İSO İkinci 500’e gerileyen şirketlerden oluştu.

Modavizyon Tekstil birinci olurken, Marshall Boya ikinci oldu. Dardanel Önentaş ise listeye üçüncü sıradan girdi.

2016 yılında en çok ihracat gerçekleştiren kuruluş 138 milyon USD ile Pirelli Otomobil Lastikleri oldu. İkincilik 74 milyon USD ihracatla ile Kardem Tekstil’in olurken, üçüncü sırada ise 73 milyon USD ihracatla Greif FPS Turkey Ambalaj yer aldı.

Kaynak: İstanbul Sanayi Odası

Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.

Önceki İçerikSermaye Koyma Borcunu Yerine Getirmeyen A.Ş. Ortakları Faiz Öder mi?
Sonraki İçerikKamu Alacaklarında İstenecek Bilgileri Vermeyenlere Hangi Cezalar Uygulanır?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz