Ana Sayfa Vergi 10/05/2023 Tarihinde işletme defterine tabi şahıs firmasının e-Defter zorunluluğu ne zaman başlayacak?

  10/05/2023 Tarihinde işletme defterine tabi şahıs firmasının e-Defter zorunluluğu ne zaman başlayacak?

  173
  0

  Galericilik faaliyetiyle iştigal edecek olan işletme defteri olarak 10/05/2023 tarihinde kurulan işletmenin e defter zorunluluk tarihi bir sonraki yıldan itibaren mi geçerlidir?

  01/01/2025’den itibaren e-defter tutulur.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  Önceki İçerikFinans ve orsa konularında müşterinin kendi belirlediği fiziki yerlerde veya sanal platformlarda verilen eğitim hizmeti serbest meslek kazancı mı yoksa ticari kazanç mıdır?
  Sonraki İçerikŞirket yönetiminin verdiği öğrenci bursu gider olarak yazılabilir mi?

  CEVAP VER

  Lütfen yorumunuzu giriniz!
  Lütfen isminizi buraya giriniz