Ana sayfa Vergi Zirai kazançlardan kesilen vergiler başka kazançların vergisinden mahsup edilebilir mi?

Zirai kazançlardan kesilen vergiler başka kazançların vergisinden mahsup edilebilir mi?

77
0
Zirai kazançlardan kesilen vergiler başka kazançların vergisinden mahsup edilebilir mi?

Serbest meslek erbabıyım aynı zaman da zirai kazancım bulunmaktadır. Zirai kazanç kaynağında vergi ödemesi yapılmış. Gelir vergisi mahsubunda zirai kazancı mahsup edemiyorum.

GVK 54. Maddesin de belirtilen işletme büyüklüğüne göre nihai olarak vergilendirilen zirai kazançlardan kesilen vergiler başka gelir unsurlarından hesaplanan vergilerden mahsup edilmez.

Çünkü NİHAİ VERGİDİR. Beyana tabi değildir.

 

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Yumurta üretimi ve satışı yapıyorum. Ticari kazanca mı tabiyim yoksa Zirai kazanca mı?

Zirai Kazanç Ölçüleri İle Verginin Tespiti Nasıl Yapılır?

Arızi Kazançlar hangi gelir unsurlarından oluşmaktadır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here