Ana sayfa Muhasebe Yurtiçinden KDV ödeyerek aldığımız bir ürünü yurtdışına ihraç ettiğimizde KDV iadesi alabilir...

Yurtiçinden KDV ödeyerek aldığımız bir ürünü yurtdışına ihraç ettiğimizde KDV iadesi alabilir miyiz?

Yurtiçinden KDV ödeyerek aldığımız bir ürünü yurtdışına ihraç ettiğimizde KDV iadesi alabilir miyiz?

100
0

Firmamızın yurtiçinden KDV’li aldığı iş makinasını yurtdışına satacağız. Bu iş makinası ihracatından ötürü KDV iadesi alabilir miyiz? İş makinası KDV iadesi için farklı bir uygulama mevcut mudur?

İhracat istisnasından dolayı KDV iadesi alınabilir. İş makinası KDV iadesi için farklı bir uygulama olmaz.

2019 yılında tevkifattan dolayı KDV iade istemiştik. İadelerimizin bazıları reddedilmiş. Reddedilen bu dönemlere iadesiz düzeltme beyannamesi verip, iade tutarları devreden KDV’mize aktarabilir miyiz?

Neden ret edildi? Sahte belgeden, kabul edilmeyen giderlerden ise devreden KDV olmaz.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here