Ana sayfa Vergi Yurtdışından aldığımız hizmetler için düzenlenen faturalarda KDV belirtiliyorsa yine de 2 no.lu...

Yurtdışından aldığımız hizmetler için düzenlenen faturalarda KDV belirtiliyorsa yine de 2 no.lu KDV beyannamesi vermemiz gerekir mi?

66
0

Yurt dışından (ABD) alınan bir hizmet faturası üzerinde vat %18 yazıyor ve matrah + KDV şeklinde faturalandırılıyor. Yine de sorumlu sıfatıyla KDV uygulamak gerekir mi?

ABD ödenen vergi ABD içindir. Hizmet ithalinde (2) no.lu KDV beyannamesi ile %18 KDV beyan edilir


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here