Ana sayfa Ülkeler Yurtdışından aldığımız hizmet faturasını 2 nolu KDV beyannamesinde bildirmeli miyiz?

  Yurtdışından aldığımız hizmet faturasını 2 nolu KDV beyannamesinde bildirmeli miyiz?

  126
  0

  Yurtdışı internet hizmeti faturasına ait ödememiz gereken KDV’yi KDV2 beyannamesi ile mi bildirim yapmamız gerekiyor yoksa KDV3 beyannamesi ile mi?

  (2) NOLU KDV Beyannamesi ile beyan edilir.

  2.Sınıf defter tutan bir vergi mükellefi çekme belgeli bir ticari aracı satın aldıktan sonra bu aracı tekrar trafiğe sokup satışını yapmak istiyor. Noter satışından sonra alış işlemi için gider pusulası düzenlemesi gerekir mi? Gider pusulası düzenlemesi gerekiyorsa, satarken faturanın kdv si ne olmalıdır?

  Gider pusulası düzenlenmeli, kdv hesaplanmamalı, gelir vergisi stopajı yapılmamalıdır.

  Satış için düzenlenecek faturada kdv oranı % 18 olacaktır.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here