Ana sayfa Vergi Yurtdışındaki şirketlerimizden elde ettiğimiz gelirleri Türkiye’ye getirdiğimizde şirket ortağı veya şirket bu...

Yurtdışındaki şirketlerimizden elde ettiğimiz gelirleri Türkiye’ye getirdiğimizde şirket ortağı veya şirket bu bedelleri nasıl vergilendirmelidir?

456
0

Yurt dışında İngiltere de bulunan firmamızdan kazanç elde edildiğinde, yurt içinde bulunan firma veya şahıs hesaplarına ilgili tutar geldiğinde kazanç vergilendirme oranları nedir?

Türkiye de kurulu Şirketlerin veya şahısların Yurt dışında ortak oldukları şirketlerden elde ettikleri kazanç ve gelirler Türkiye’de ki kazançları ile birleştirilerek vergi hesaplanır. Hesaplanan vergilerden varsa yurt dışında ödenen vergiler mahsup edilir. Kar dağıtımında % 15 GV stopajı yapılır.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here