Ana sayfa Vergi Yurtdışındaki müşterilerimiz için aldığımız Google reklam faturalarında KDV2 ve stopaj bildirimi yapmalı...

Yurtdışındaki müşterilerimiz için aldığımız Google reklam faturalarında KDV2 ve stopaj bildirimi yapmalı mıyız?

145
0
Yurt dışındaki müşterilerimiz için aldığımız Google reklam faturalarında KDV2 ve stopaj bildirimi yapmalı mıyız?

Şirket merkezimiz İstanbul’dadır. Şirketimiz internet sitesi vasıtası ile Amerika’daki bireysel müşterilere satış yapmaktadır. Bu işle ilgili Google Ireland Ltd. firmasından her ay şirket kredi kartı ile reklam hizmeti almaktayız.
Google firmasına yaptığımız ödemelerden kaynaklı %15 stopaj kesintisi yapmamız gerekli midir?

Yurt dışından satın aldığınız hizmetti yine yurt dışındaki müşteriye satışını yapıyorsanız KDV ve GV tevkifatı olmaz.

 


Kaynak: İsmmmo
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Google reklam faturasının stopaj hesabı nasıldır?

Google reklamları için %15 stopaj mı ödeyeceğiz?

Reklam hizmeti veren firmamızın yurt dışından aldığı Google , facebook faturalarında stopaj var mıdır?

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here