Ana sayfa Muhasebe Yurtdışındaki firmalara Türkiye’de verilen Hizmetler KDV’den muaf mıdır?

  Yurtdışındaki firmalara Türkiye’de verilen Hizmetler KDV’den muaf mıdır?

  Hizmetten yararlanma Türkiye'de ise KDV hesaplanır mı?

  125
  0

  Bir şirketimiz yurt dışındaki bir şirkete danışmanlık hizmeti verecektir. Hizmet Türkiye’de verilecektir. Hizmetin Kdv konusuna girip girmediği hususunda bilgi verebilir misiniz?

  Hizmetten yararlanma Türkiye dışında olacak ise hizmet ihracı istisnası uygulanır, KDV hesaplanmaz.

  Firmamız Türkiye’de alt yüklenici olarak yabancı bir firmaya iş yapmaktadır. Yapılan iş Türkiye’dedir.

  İş yaptığımız firmanın Türkiye’de vergi mükellefiyeti bulunmamaktadır. Yabancı firmaya düzenlediğimiz faturalarda kdv muafiyeti var mıdır?

  Hizmet Türkiye de ifa edilmiş ve Hizmetten yararlanma Türkiye’de olduğu için KDV istisnası uygulanmaz. Düzenleyeceğiniz Faturada KDV hesaplayacaksınız.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here