Ana sayfa Muhasebe Yurtdışı satışlara istinaden B formlarında hangi bilgi yazılır?

  Yurtdışı satışlara istinaden B formlarında hangi bilgi yazılır?

  Alıcının ülkesi ile teslim edilen ülke farklı ise BS'ye teslim ülkesi mi alıcının ülkesi mi yazılır? Yabancı hastalara elektronik serbest meslek makbuzu nasıl kesilebilir?

  69
  0

  Yurt dışına bir ürün sattık. Alıcının ülkesi ile teslim edilen ülke farklı. Bu durumda BS’ye teslim ülkesi mi alıcının ülkesi mi yazılır?

  Faturayı kime düzenlemiş ise Bs formuna onun bilgileri yazılır.

  Yabancı hastalara elektronik serbest meslek makbuzu nasıl kesilebilir?

  Alıcının vergi kimlik bilgisi bilinmiyorsa 10 haneli 2222222222 numarası yazılarak işlem yapılabilir.


  Kaynak: İSMMMO
  Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


  BİR CEVAP BIRAK

  Please enter your comment!
  Please enter your name here