Ana sayfa Vergi Yurt içindeki firma yurtiçindeki başka bir firmaya döviz cinsinden fatura düzenleyebilir mi?

Yurt içindeki firma yurtiçindeki başka bir firmaya döviz cinsinden fatura düzenleyebilir mi?

Güvenlik bedellerinde KDV hesaplanacak mıdır? Yurt içindeki firma yurtiçindeki başka bir firmaya döviz cinsinden fatura düzenleyebilir mi?

120
0

Yurtiçinde yerleşik bir şirket, Yurt içinde yerleşik diğer bir şirkete, emtia satışı ya da hizmet amaçlı döviz bazlı fatura kesebilir m?

Fatura TL düzenlenir. Aşağıdaki özelgeyi inceleyiniz.

https://www.gib.gov.tr/faturalarin-doviz-cinsinden-duzenlenip-duzenlenemeyecegi-hk

İş hanı sahibi 3 adet güvenlikçiye kendi ortağı olduğu firmadan sigortalı yapmış ve ay sonunda handaki diğer kiracılara fatura kesmektedir. Güvenlik bedellerinde KDV hesaplanacak mıdır?

Düzenlenecek faturada %18 KDV hesaplanır. Ancak çalışanlar fiilen çalıştıkları yerde sigortalı olması gerekir.


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here