Ana sayfa Muhasebe Yurt dışındaki irtibat bürosunun kirasını gider yazabilir miyiz?

Yurt dışındaki irtibat bürosunun kirasını gider yazabilir miyiz?

516
0

Yurt dışındaki irtibat bürosunun kirasını gider yazabilir miyiz?

SORU
Sürekli Almanya’ya ihracat yapan Limited Şirket müşterimiz oradaki işlerini kolaylaştırmak amacıyla Almanya’da geçici suretle ofis kiralamıştır. Her ay Türkiye’deki hesabımızdan kira ödemesi yapmaktayız. Almanya’daki geçici suretle tuttuğumuz ofisin kirası gider olarak yazabilir miyiz? (12.10.2018 10:03)

CEVAP

Kira ödediğiniz yer için VD bilgi vermeniz halinde Gider yazabilirsiniz. İlgili yerin kira sözleşmesi gibi evrakı VD vermeniz gerekir.


Kaynak:İSMMMO – Danışmana Soru-Cevap bölümü
Yasal Uyarı: Bu yazıdaki bilgiler sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen bilgilerden yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. MuhasebeNews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgilerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

Yurtdışı Şubelerden elde edilen kazançlar için Vergi İstisnası var mıdır?

Yurt Dışı Şube Zararları İndirim Konusu Yapılabilir mi?

Şirket merkezi Yurt dışında, Şubesi ise Türkiye’de vergiyi hangi ülkeye vereceğim?

Yurtdışına satış yapanlara sağlanan destekleri biliyor musunuz?

Yurtdışında yapılan inşaat, onarım, montaj ve teknik hizmetlerden elde edilen kazançlar için Türkiye’de vergi İstisnası var mıdır?

Merkezi Yurt Dışında Bulunan TV Şirketinin Türkiye Şubesinin Faaliyetleri İçin Yapılan Harcamalar Nasıl Kaydedilir?

Yurt Dışında Yapılacak İnşaat İşi İçin Türkiye Merkezinden Malzeme Gönderilmesi Halinde Vergilendirme Nasıl Yapılır?

Yurt Dışında Yapılan İnşaat İşlerinde Malzemelerin Yurt İçinden Ve Yurt Dışından Temin Edilmesi Halinde Kurumlar Vergisi İstisnası Uygulanabilir mi?

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here