Ana sayfa Muhasebe Yurt dışında yaptığımız hizmetler için yaptığımız harcamalara ilişkin ödediğimiz KDV’yi iade alabilir...

Yurt dışında yaptığımız hizmetler için yaptığımız harcamalara ilişkin ödediğimiz KDV’yi iade alabilir miyiz?

30
0
Yurt dışında yaptığımız hizmetler için yaptığımız harcamalara ilişkin ödediğimiz KDV’yi iade alabilir miyiz?

Yurt dışı fuar standı kurup satan bir müşterimize Almanya ve İtalya’da bu hizmet için yaptığı masraflara ait KDV’yi iade almak istiyoruz. Ne yapmalıyız?

Yapılan işlem ihracat olup KDV 11. maddesine göre ihracat istisnası uygulanır. KDV beyannamesinde iade hakkı doğuran işlem olup satılan malın yüklenilen KDV’si hesaplaması yapılır.

GİB’in GEKSİS sisteminden iade talep edilir.

 


Kaynak: İSMMMO
Yasal Uyarı: Bu içerikte yer alan bilgi, görsel, tablolar, açıklama, yorum, analiz ve bir bütün olarak içeriğin tamamı sadece genel bilgilendirme amacıyla verilmiştir. Kişi veya kuruma özel profesyonel bir bilgilendirme ve yönlendirmede bulunma amacı güdülmemiştir. Konu ile benzerlik gösterse de her işletmenin kendi özel şartları nedeniyle farklı durumları olabilir. Bu nedenle, bu yazıda belirtilen içerikte yola çıkarak işletmenizi etkileyecek herhangi bir karar alıp uygulamaya geçmeden önce, uzmanına danışmanız menfaatiniz gereğidir. Muhasebenews veya ilişkili olduğu kişi veya kurumlardan hiç biri, bu belgede yer alan bilgi, tablo, görsel, görüş ve diğer türdeki tüm içeriklerin özel veya resmi, gerçek veya tüzel kişi, kurum ve organizasyonlar tarafından kullanılması sonucunda ortaya çıkabilecek zarar veya ziyandan sorumlu değildir.


BENZER İÇERİKLER

İhracatta KDV iadesi alabilmek için yapılan ihracatın içeriğinin bir önemi var mıdır?

KDV iadesi için geriye dönük kaç yıl için başvuru yapabiliriz?

Serbest bölgelere yapılan satışlar için KDV iadesine başvurabilir miyiz?

 

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here